Winicjusz Junior w centrum skandalu

Transfermarkt przedstawił skład najdroższych zawodników drużyn uczestniczących w 1/4 finału Ligi Mistrzów.
Więcej najświeższych wiadomości.

Prestiżowy portal internetowy „Transfermarkt” opublikował zestawienie najdroższych piłkarzy drużyn uczestniczących w 1/4 finału Ligi Mistrzów. Wzięli w nim udział gracze z czterech drużyn: Manchesteru City, Arsenalu, Realu Madryt i PSG.
Bramkarz: Gianluigi Donnarumma (40 mln euro, PSG).
Obrońcy: Josko Guardiol (75 mln euro, Manchester City), Ruben Dias (80 mln euro, Manchester City), William Saliba (80 mln euro, Arsenal).

Pomocnicy:

Rodri (110 mln euro, Manchester City),
Declan Rice (110 mln euro, Arsenal),
Jude Bellingham (180 mln euro, Real Madryt).

Napastnicy:

Vinicius Junior (150 mln euro, „Real” Madryt),
Bukayo Saka (130 mln euro, „Arsenal”)
Kylian Mbappe (180 mln euro, PSG)
Erling Holland (180 mln euro, Manchester City).

Pary 1/4 finału Ligi Mistrzów sezonu 2023/2024:

„Arsenal” (Anglia) - „Bayern” (Niemcy);
„Atletico Madryt” (Hiszpania) – „Borussia Dortmund” (Niemcy);
„Real Madryt” (Hiszpania) – „Manchester City” (Anglia);
PSG (Francja) – Barcelona (Hiszpania).

W 1/4 finału Ligi Mistrzów „Real” i „Manchester City” zakończyły się remisem po serii szalonych bramek.

Zakończył się pierwszy mecz 1/4 finału Ligi Mistrzów pomiędzy angielskimi klubami „Real” i „Manchester City”. Spotkanie odbyło się na stadionie „Santiago Bernabeu” w Madrycie (Hiszpania). Mecz prowadził zespół sędziowski pod przewodnictwem Francuza Francois Letexiera. „Championat” przeprowadził internetową transmisję tekstową meczu. Zespoły zremisowały z wynikiem 3:3.

W drugiej minucie pomocnik Manchesteru City Bernardo Silva otworzył wynik bezpośrednim rzutem wolnym i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W 12. minucie pomocnik „Realu Madryt” Eduardo Kamavinga strzelił z dystansu, a piłka wpadła do bramki gości po oddaniu jej przez obrońcę „City” Rubena Diaza.
Kilka minut później Rodrigo Goes wyprowadził na prowadzenie „Real” po dośrodkowaniu Viniciusa Juniora. W 66. minucie pomocnik „Manchester City” Phil Foden wyrównał. Asystował mu John Stones. Zaledwie 5 minut później obrońca Yoshko Guardiol trafił do bramki „Realu Madryt” i ponownie wyprowadził gości na prowadzenie. W 79. minucie „Real” ponownie zapewnił wyrównanie. Federico Valverde zdobył bramkę po podaniu Viniciusa Juniora. Ostateczny wynik to 3:3.
Rewanż zostanie rozegrany w Manchesterze w najbliższą środę, 17 kwietnia, o godzinie 22:00 czasu moskiewskiego.

Carlo Ancelotti pochwalił młodych zawodników „Realu Madryt”.

Główny trener „Realu Madryt” Carlo Ancelotti docenił występ młodych zawodników „Los Blancos”.
„Czy to najbardziej ekscytująca grupa młodych zawodników, jaką kiedykolwiek miałem w swojej karierze? Tak myślę. Miałem w swojej karierze wielu młodych zawodników, ale myślę, że ta grupa jest naprawdę dobra i czeka ją wspaniała przyszłość dla klubu i samych zawodników, ponieważ są naprawdę dobrzy.

Nie mają doświadczenia, ale mają mnóstwo entuzjazmu i mamy dobre relacje między weteranami a młodymi zawodnikami. Komunikacja z nimi była naprawdę dobra przez ostatnie dwa-trzy lata” – powiedział Ancelotti TNT Sports.

Real Madryt ma obecnie 8 zawodników poniżej 25 roku życia: Aurelien Tchouameni, Eduardo Camavinga, Federico Valverde, Jude Bellingham, Arda Güler, Nico Paz, Vinicius i Rodrigo.
Po 30 rundach „Real” prowadzi w mistrzostwach z 75 punktami. Na drugim miejscu znajduje się „Barcelona” (67 punktów).

„Marca” mówił o przyszłości skrzydłowego Realu Madryt Viniciusa po przybyciu Mbappe

Wpływowa hiszpańska publikacja „Marca” donosi, że skrzydłowy „Realu Madryt” Vinicius Junior nie ma zamiaru odchodzić z klubu i nie rozważa żadnych ofert w tej sprawie.
Według źródła „Real Madryt” nie zamierza rozstawać się z Brazylijczykiem i widzi w nim jednego z głównych zawodników najbliższej przyszłości. Mówi się także, że przybycie francuskiego napastnika Kyliana Mbappe do obozu Royal Club nie wpłynie na przyszłość Winicjusza, który chce grać z Kylianem.

Wcześniej informowano, że zawodnikiem interesuje się PSG.
W tym sezonie Vinicius wystąpił w 28 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelił 18 goli i zaliczył 8 asyst. Jak podaje portal Transfermarkt, wartość rynkowa zawodnika wynosi 150 mln euro. Obecny kontrakt Vinisiusa z klubem ważny jest do 30 czerwca 2027 roku.